کنگره تخصصی شعر و ادبیات با عنوان «ترنم پرواز»

در آستانه برگزاری کنگره سراسری۲۰۰۰ شهید هنرمند، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی کنگره تخصصی شعر و ادبیات را با عنوان «ترنم پرواز» به دبیری علیرضا قزوه برگزار می‌شود.

به نقل از روابط عمومی کنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند؛ با اعلام این خبر عنوان کرد: در این کنگره تخصصی علاوه بر شهدای عرصه شعر و ادبیات انقلاب و دوران دفاع مقدس و تجلیل از خانواده شهیدان، از تعدادی از چهره‌های برجسته شعر و ادبیات معاصر نیز قدردانی به عمل می‌آید.
همزمان با برگزاری کنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند مراکز و نهادهای مختلف در تعامل و مشارکت با این رویداد بزرگ هنری کشور هر یک عهده‌دار کنگره های تخصصی در رشته‌های مختلف شده‌اند.
بر پایه این خبر، کنگره سراسری به همت سازمان بسیج مستضعفین، سازمان بسیج هنرمندان و دبیرخانه کنگره سراسری «۲۰۰۰ شهید هنرمند» اواخر دی‌ماه در تهران برگزار می‌شود. و در آستانه برگزاری آن کنگره‌های تخصصی به اجرا در می‌آید.
روابط عمومی کنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند اعلام کرد: گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هنرمند و مرور زندگی این شهدای گرانقدر و درس گرفتن از دیدگاه‌ها و پایداری آن‌ها، معرفی هنرمندان شاخص انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تبیین و تعریف روشن‌تر از مفاهیم هنر انقلاب اسلامی، تقویت پیوند و همگرایی هنرمندان جامعه با خانواده شهدا و اهداف والای شهیدان، ترویج فرهنگ ایثار  و شهادت و معرفی الگوهای شهید هنرمند به جامعه هنری، تبیین فرهنگ دفاع مقدس و ارائه الگوهای درست و ایده‌آل از سبک زندگی ملهم از فرهنگ شهادت طلبی، بهره‌گیری از ظرفیت‌های گسترده و فزاینده در مسیر حفظ ارزش‌های دفاع مقدس، تجلیل از فرهنگ صبر و استقامت با نگاه به اهمیت تکریم خانواده شهیدان، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جامعه هنری و هنرمندان، رسالت هنر و هنرمندان در تبیین فرهنگ شهادت، جایگاه متعالی هنرمندان شهید به عنوان پیام رسانان جاودان و همیشگی تاریخ، خاطره پژوهی شهدای هنرمندان و ثبت آن‌ها در حافظه نسل امروز، مستندسازی تصویری و مکتوب یاد و خاطره شهدای هنرمند و معرفی آن‌ها به جامعه هنری کشور با هدف الگودهی و الگوسازی، وسعت دادن به آگاهی‌ها و اطلاعات افکار عمومی و طیف‌های مختلف مردم از هنرمندان و تبیین مشارکت مستمر این قشر در فرازهای مهم انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس از جمله اهداف این حرکت فرهنگی و ارزشی تشکیل می دهد.
شب‌های هنر انقلاب اسلامی به منظور تجدید میثاق و بیعت با آرمان شهدا، همزمان با کنگره بزرگ شهدای هنرمند در فضایی معطر به رایحه یاد شهیدان به ویژه شهیدانی که در حوزه شعر و ادبیات فعالیت داشته‌اند با مشارکت خانواده هنرمندان شهید و جامعه ادبی و شعرا  با رویکردی عاطفی و ملحوظ به نقش توامان شهدای هنرمند در ارائه الگوهای ایده آل و کارآمد برای جامعه امروز و نسل‌های نوجوان و جوان با ره‌یافت‌ها و دستاوردهای بی‌شمار به اجرا گذاشته می‌شود.
شایان ذکر است؛ کنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند در پنج رشته هنری شامل: سینما، تئاتر، هنرهای تجسمی، موسیقی و شعر و ادبیات اواخر دی‌ماه سال‌جاری توسط سازمان بسیج مستضعفین، سازمان بسیج هنرمندان با مشارکت و تعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حوزه هنری، خانه هنرمندان ایران، مرکز بسیج سازمان صدا و سیما و بنیاد فرهنگی روایت به دبیری محمد خزاعی در تهران برگزار می‌شود.
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!